o mnie kilka słów…

Pochodzę z Gorlic, malowniczej miejscowości na południu Polski. Od najmłodszych lat wykazywałam duże zainteresowanie muzyką, a pomysł na edukację muzyczną zrodził się w wieku sześciu lat. Już jako dziecko poznawszy podstawy notacji muzycznej próbowałam swoich sił w komponowaniu, pisząc pierwsze utwory na fortepian oraz muzykę do znanych mi wierszy dla dzieci- Brzechwy i Tuwima.

krótka informacja o mojej edukacji muzycznej

Jestem absolwentką:

  • SZKOŁA MUZYCZNA I stopnia im. J. Paderewskiego w Gorlicach- kierunek fortepian
  • LICEUM MUZYCZNE (obecnie Zespół Szkół nr 1 im. K. Szymanowskiego) w Rzeszowie- kierunek rytmika oraz fortepian
  • AKADEMIA MUZYCZNA im. Fryderyka Chopina w Warszawie- kierunek rytmika
  • AKADEMIA MUZYCZNA im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi- kierunek muzykoterapia

Od dwudziestu lat prowadzę zajęcia rytmiki, kształcenia słuchu, fortepianu i improwizacji fortepianowej jak i interpretacji ruchowej muzyki z dziećmi (Szkoła Muzyczna I st., Przedszkole, Żłobek) Od kilku lat prowadzę zajęcia ze studentami kierunków pedagogicznych oraz kierunku -Resocjalizacja. Organizuję warsztaty dla Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego, warsztaty muzyczne dla dzieci, seminaria z zakresu improwizacji fortepianowej dla pianistów.

Praca z dziećmi w wieku przedszkolnym jest mi szczególnie bliska. To właśnie proces umuzykalniania dzieci tej grupy wiekowej stał się inspiracją do moich poszukiwań i działań twórczych. W swojej pracy wykorzystuję metody: E.J.Dalcrozea, C.Orffa, Z. Kodaly’a, B. Strauss E.E. Gordona, R.Labana, W. Sherborne oraz program autorski, który powstawał na przestrzeni 20 lat praktyki i zaowocował licznymi kompozycjami instrumentalnymi, wokalno -instrumentalnymi, ruchowymi jak i scenariuszami.